''DONT LET DREAMS BE DREAMS''
Even voorstellen...
Mijn naam is Koen Heijnen. Ik ben 26 jaar en kom uit Heythuysen, een dorp in Limburg. Sinds 2014 beoefen ik met veel passie de sport parkour en freerunning. Ik ben momenteel hard aan het trainen om volledig te kunnen leven van mijn passie. Ik ben een ongelooflijk gemotiveerde atleet en bereid om er alles aan te doen om de top in de sport te bereiken!
Wat is parkour/ freerunning?
Parkour/Freerunning is een snelgroeiende urban sport. Zowel internationaal als in Nederland is de sport de laatste jaren erg populair geworden. Het wordt zelfs gezien als een levensstijl. Vooral kinderen en jongeren beoefenen de sport. In 2024 wordt het een demonstratiesport en in 2028 verschijnt de sport op de Olympische Spelen. Door een goede samenwerking met de KNGU (Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie) is er in 2019 een Nederlands team voor de sport ontstaan. Met trots kan ik zeggen dat ik al 4 jaar deel uitmaak van het TeamNLParkour / Freerunning!
Doelen
- Nederlands Kampioen freerunning worden.
- Het winnen van de Europese Parkour Kampioenschappen in Engeland.
- Haal volgend seizoen 2024/2025 de finale in FIG Worldcup (top 8).
- Mezelf plaatsen voor de Olympische Spelen in Los Angeles 2028 (mocht het olympisch worden).
- Een zelfvoorzienend leven opbouwen door mijn passies te beoefenen
- Mijn Instagram, TikTok en YouTube laten groeien om zoveel mogelijk mensen te inspireren.
Mijn verhaal
Ik was een heel mobiel kind. Ik ben vroeger enorm veel gepest door mijn lengte en ADHD. Nergens bijpassen, en vaak alleen zijn werd mentaal enorm zwaar. Ik hou er echt van om te bewegen en mijn lichaam te gebruiken. Na het proberen van veel verschillende sporten zoals Judo, Tennis, Zwemmen kwam ik Parkour in 2014 tegen vanwege een workshop op mijn school. Ik deed gelijk een vervolg les en ik werd meteen verliefd. Er ging een hele nieuwewereld voor me open. Ik heb veel vrienden gemaakt en gelijkgestemden ontmoet. Ik wist echt niet wat ik wilde als carrière. Ik heb veel geaarzeld, maar toen ik Parkour vond, iets dat echt bij me paste, besloot ik mijn passie tevolgen. Veel mensen geloofden niet in mij en zeiden dat leven van parkour onmogelijk was. Ik gebruikte deze negatieve energie om te bewijzen dat als je hard werkt en naar je dromen blijft kijken, alles mogelijk is. Kort daarna ben ik 4 jaar lang de CIOS sportopleiding gaan volgen en ben ik aan de slag gegaan als parkour coach. Ik heb mijn hele leven op zijn kop gezet om mijn dromen na te jagen. Ik heb nu een doel in mijn leven, iets om voor te werken en naartoe te leven. Ik ben erg blij om te zeggen dat ik op dit moment een professionele atleet en coach ben en iedereen die me niet wilde geloven ongelijk heb bewezen. Nu ben ik een leven aan het opbouwen met het geen dat ik het liefste doe: Parkour en het onderwijzen van de jongere generatie!
Koen Heijnen
Koen op sociale media
Social media
Volg Koen via de sociale media kanalen en blijf op de hoogte van alle activiteiten en vorderingen.
Actuele berichten en events over en van Koen
Koen's Gaan voor Goud Blog
Freerunner Koen Europees Kampioen
Koen 4e bij EK Style
Top 8 voor Koen bij NK Freerunning SPEED
Blog Koen: Reflectie op 2024 en Vooruitblik op 2025
Blog Koen: Op Weg Naar Het Oosten – Trainen en Inspireren met Quinten
De kracht van herstel! (video)
- 1
- 2
- Volgende »
Onze sponsors
Mede dankzij deze bedrijven kunnen wij onze doelstellingen waarmaken.